Top
Łatwo jest być burżujem kiedy mieszka się w Anglii

Łatwo jest być burżujem, kiedy mieszka się w Anglii

Kiedy przeprowadziliśmy się do Londynu, liczyliśmy po cichu na to, że uda nam się zgromadzić trochę oszczędności. Na początku nie było łatwo, ale z czasem nasze życie w Wielkiej Brytanii się ustabilizowało. Wyższe zarobki Łukasza i moje dorywcze zapewniły nam coraz lepszą sytuację finansową. A obecnie, jesteśmy w stanie oszczędzić nawet kilkaset funtów miesięcznie. Oczywiście, w zależności od tego jak dużo wydamy na kota w danym miesiącu. ;)

To wszystko doprowadziło nas do tego, że zaczęliśmy się zastanawiać co zrobić z pieniędzmi, których nie musimy wydawać. Tym bardziej, że nie chcieliśmy, aby bezczynnie leżały na naszych kontach i czekały na… no właśnie na co? Dlatego przyszedł nam do głowy pomysł, aby te oszczędności przesyłać do Polski.

 

Wygraliśmy los na loterii

EasySend - Po Prostu Sara

I w tym momencie, zaczęliśmy dostrzegać korzyści płynące z podjęcia decyzji o wyjeździe do Wielkiej Brytanii. A konkretniej, pieniądze, których byśmy nie mieli, gdybyśmy nadal mieszkali w Polsce zamiast tutaj. Miesięczne wypłaty wielu Polaków to dla nas, po przeliczeniu, kwota, którą odkładamy na „czarną godzinę”. Te pieniądze nie byłyby duże, gdybyśmy nie „zamieniali” ich na złotówki. Dopiero po przewalutowaniu robią wrażenie.

Na szczęście, dla nas to nawet lepiej. Tak samo jak i duża część społeczeństwa polskiego mieszkającego w Wielkiej Brytanii, nie planujemy swojej przyszłości spędzić w tym kraju. Często, poważnie zastanawiamy się nad powrotem do Polski. Powodów do tego jest kilka, ale nie o nich tym razem.

Właśnie, dlatego wolimy regularnie przesyłać część dochodów do rodzimego kraju. Pieniądze, które przelewamy lądują na lokatach albo inwestycjach. Po to, abyśmy mieli w przyszłości zabezpieczenie na nowy start w starym miejscu.

 

Jak ułatwić sobie życie?

EasySend - Po Prostu Sara

Poza tym, nasza rodzina nadal mieszka w Polsce i nic nie wskazuje na to, że to się zmieni. Dlatego co najmniej dwa razy w roku przylatujemy do Polski. Zazwyczaj na święta – Wielkanocne i Bożego Narodzenia. W tym okresie tym bardziej jesteśmy sobie wdzięczni za ten genialny pomysł regularnego przelewania pieniędzy na polskie konto bankowe.

Po pierwsze, nie musimy się martwić nerwowym szukaniem kantoru przy lotnisku. I jego ponadprzeciętnie niskim kursem. A po drugie, nie mamy problemu z gorączką przedświąteczną podczas szukania prezentów dla najbliższych, bo wszystkie prezenty zamówiliśmy wcześniej przez internet. I dzięki temu sprytnemu manewrowi, czekające na nas przesyłki w domu w Polsce, wystarczy tylko zapakować i wręczyć.

Poza tym, pewnie zgodzicie się ze mną, że wakacje w Polsce to chyba najdroższe wakacje w życiu. I trzeba mieć wtedy dosyć spory zapas gotówki przy sobie. Drinki ze znajomymi, obiadki na mieście z rodziną, tu pojechać, tam kogoś odwiedzić. A paliwo też do najtańszych nie należy i pieniądze znikają. Dlatego zamiast zakładać, że wystarczy Ci ta ilość gotówki, którą ze sobą przywiozłeś, miej na wszelki wypadek odłożonych parę złotych* na czarną godzinę.

* Okej, żartowałam. Chodziło o parę tysięcy złotych ;p

 

Zostań mistrzem oszczędzania

No dobra, ale jak to zrobić, żeby nie stracić miliona monet na przelewaniu pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski (lub na odwrót)? I tu z pomocą przychodzi EasySend!

EasySend - Po Prostu Sara

Mają naprawdę świetny kurs w porównaniu do innych. A już na pewno w porównaniu do niejednego banku. A to na dobrym kursie, tak naprawdę, zależy mi i pewnie Tobie najbardziej. Nie ma przecież nic bardziej wkurzającego niż stracone pieniądze, które moglibyśmy mieć, gdybyśmy wymienili funty po 4,60 a nie 4,50. Przy większej ilości gotówki tym bardziej to boli.

Do tego, przelewy są zrealizowane maksymalnie w ciągu 24 godzin! To właściwie tak samo jak z jednego polskiego banku na drugi. Można też skorzystać z opcji superfast i wtedy przelew jest zrealizowany w jedyne 10 minut.

A najlepsze zostawiłam na koniec! Otóż, KAŻDY pierwszy i co dziesiąty przelew jest gratis. Serio. I to dla każdego! Wystarczy się zarejestrować pod tym linkiem i możesz zlecić swój pierwszy DARMOWY przelew. No to co? Do dzieła! :D

 

A jak tam jest u Was z oszczędzaniem pieniędzy?

Wpis powstał we współpracy z EasySend
easysend-and-poprostusara-logo

6 komentarzy
 • Ann

  Przeczytałam z wielką przyjemnością :)

  27 lipca, 2017 at 3:57 pm Odpowiedz
 • Nata Natka

  W dzisiejszych czasach bardzo trudno zaoszczędzić jakieś pieniądze.

  Pozdrawiam, nataa-natkaa.blogspot.com

  27 lipca, 2017 at 5:23 pm Odpowiedz
 • Małgorzata Haggu

  Oszczędzać zawsze trzeba!

  27 lipca, 2017 at 6:04 pm Odpowiedz
 • Michał Woroniecki

  Właśnie z tego powodu Brytyjczycy nieprzychylnie patrzą na przyjezdnych. Funty dosłownie wychodzą z Anglii :)

  31 lipca, 2017 at 12:00 pm Odpowiedz
  • Sara Korzeniec

   Haha no tak. Chociaż ich gospodarka i tak jest w lepszym stanie niż polska, więc nie mają na co narzekać. I poza tym, tak czy siak, mimo wszystko to jednak w UK wydaję dużo więcej pieniędzy. :D

   31 lipca, 2017 at 12:05 pm Odpowiedz

Skomentuj