Top
polecam czerwiec 2017

Polecam – czerwiec 2017

Te wakacje są super intensywne, ale i tak udało mi się znaleźć coś ciekawego w czerwcu. Gdzieś w przerwach między wyjazdem do Maroko, a Festiwalem muzycznym Opener, starałam się znaleźć coś co mogę Wam polecić.Także jak tylko znajdzecie chwilę to obejrzyjcie filmy i przeczytajcie książki, które moim zdaniem są świetne!

 

Filmy

Uciekaj!

Get out polecam czerwiec 2017

Najlepszy horror jaki widziałam od czasów Lśnienia czy Dziecka Rosemary! No dobra, może trochę przesadziłam. Ciężko konkurować z tak dobrymi klasykami. Ale przysięgam, ten film powinien dostać Oscara za najbardziej oryginalny scenariusz.

Jest to historia o czarnoskórym chłopaku, który wybiera się ze swoją dziewczyną do jej rodziców, aby ich poznać. Okazuje się jednak, że atmosfera w ich domu jest dziwna. A ma to prawdopodobnie związek z jego kolorem skóry. Ale to, dlaczego naprawdę wszyscy się tak zachowują od momentu jego przyjazdu jest niezłym zaskoczeniem.

Mimo że to nie jest typowy horror o duchach, mocach nadprzyrodzonych, czy wyskakiwaniu potworów z szafy to w pewnych momentach można się nieźle wystraszyć. I jeżeli chcecie zobaczyć coś innego niż to co zazwyczaj można zobaczyć w strasznych filmach to polecam, nie zawiedziecie się!

 

Człowiek z blizną

człowiek z blizną polecam czerwiec 2017

Stary gangsterski film, w którym główną rolę gra nie kto inny jak Al Pacino. Pochodzący z Kuby bohater, dzięki pracy dla mafii narkotykowej dokonuje swojej przemiany od zera do miliardera. Niestety, wiążą się z tym nie tylko przywileje, ale i problemy.

Główny bohater, z czasem chce już nie tylko bogactwa, ale również władzę i szacunek w przestępczym świecie. To wszystko prowadzi do wielu brutalnych scen, a także zrujnowania życia wielu bohaterów.

Największą zaletą tego filmu jest oczywiście Al Pacino, który dzięki swojej niesamowitej charyzmie i grze aktorskiej, sprawił, że Człowiek z Blizną to nie jest kolejna historia o mafii i narkotykach. I właśnie, nie dla samej fabuły, ale dla niego, warto obejrzeć ten film.

 

Książki

Confess

confess polecam czerwiec 2017

Przyznaję się, przeczytałam tę książkę w 2 dni. Trochę mi głupio, bo jest to typowa powieść młodzieżowa. Ale każdy potrzebuje czasem trochę odmóżdżenia, co nie? Niektórzy oglądają dlaczego ja, albo szkołę, albo filmiki na youtubie, niektórzy przeglądają kwejka, a jeszcze inni czytają proste książki.

Jest to historia o tym jak dziewczyna zakochuje się w chłopaku i na odwrót. W międzyczasie para napotyka różne problemy przez, które nie mogą być razem ale (UWAGA SPOJLER!) i tak im się udaje wszystko przezwyciężyć.

Generalnie, w książce przewija się bardzo fajny motyw z anonimowymi wyznaniami różnych ludzi, którzy zapisują je na kartce, a później na ich podstawie główny bohater maluje piękne obrazy.  Oprócz tego, powieść zaskakuje czytelnika w wielu momentach, jest to coś co wyróżnia autorkę książki Coollen Hoveen na tle innych. Nie tylko sprawia, że czytelnik wciąga się w fabułę, ale także nie pozwala mu się nudzić.

Na podstawie tej książki nakręcono serial, ale nie róbcie sobie tego i nie oglądajcie go. Aktorka jest niesamowicie sztuczna, gra gorzej niż Dakota Johnson w 50 twarzy Greya (też byłam zdziwiona, że da się gorzej).

 

Potęga kiedy

potega kiedy polecam czerwiec 2017

Świetna książka, która tłumaczy, dlaczego niektórzy z nas potrafią imprezować całą noc bez żadnego ziewnięcia, a inni są już w łóżkach o 20:00 w nocy. Potęga kiedy pokazuje jednak trochę inny schemat, niż ten znany nam do tej pory, czyli sów i skowronków. W książce znajduje się podział na lwy, delfiny, niedźwiedzie i wilki.

Na samym początku książki mamy do rozwiązania test, dzięki któremu dowiemy się, którym typem jesteśmy. Mi wyszło, że jestem niedźwiedziem. Ciekawe czy Wy też. :D W kolejnych rozdziałach, jest bardzo dokładnie opisane co kiedy robić, aby osiągać maksimum swoich możliwości. Kiedy rozmawiać z dziećmi, aby dowiedzieć się co u nich słychać. Ile spać, żeby się wysypiać. Kiedy prosić o podwyżkę, aby ją dostać. I wiele, wiele innych.

Jest to poradnik, który powinien przeczytać każdy kto chce żyć w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem. Można go czytać od deski do deski, aby dowiedzieć się jak najwięcej o wszystkich typach osobowości, albo można skupić się tylko na tym co dotyczy nas samych.

Inne

Trello

Trello polecam czerwiec 2017

Nie mam pojęcia jak mogłam wcześniej funkcjonować bez tej aplikacji! Usłyszałam o niej na którymś z warsztatów na Blog Conference Poznań 2017 i coś mnie tchnęło do tego, żeby po powrocie do domu ją przetestować. I okazała się strzałem w dziesiątkę!

Dzięki niej, mam pewność, że nic nie wypadnie mi już z głowy, będę pamiętać o wszystkich rzeczach, które sobie zaplanowałam. Trello pomaga mi też zorganizować mój dzień. Mogę sobie ustawić tyle zadań ile, myślę, że będę w stanie wykonać. A gdy już mam je za sobą, wystarczy tylko zaznaczyć, że się je zrobiło. Od razu pokazuje Ci też jaki procent ze wszystkich zaplanowanych zadań na ten dzień już zrobiłeś.

Oprócz tego, na swojej tablicy w Trello możesz dodawać różne listy tematyczne, a na nich karty. Na przykład, lista to rzeczy do zrobienia, a karty to dni tygodnia, w których musisz zrobić te zadania. Bardzo mi się podoba taki układ, jest jasny i intuicyjny.

 

A co Wam udało się upolować ciekawego w czerwcu?

Może Cię również zainteresować

4 komentarze
 • Ilona - chillife

  Słyszałam o Get Out i sam opis już mnie wpędził w konsternację :) I też się zbieram do czytania Potęgi Kiedy!

  4 lipca, 2017 at 1:59 pm Odpowiedz
  • Sara Korzeniec

   Jeżeli lubisz horrory i zaskakujące scenariusze to Get Out jest jak najbardziej do obejrzenia!

   5 lipca, 2017 at 9:11 pm Odpowiedz
 • Kat Nems

  Uciekaj czeka w kolejce!
  A jakie blogi polecasz?:P

  15 lipca, 2017 at 10:40 am Odpowiedz

Skomentuj