Top
Polecam lipiec 2017

Polecam – lipiec 2017

Jak co miesiąc, zapraszam Was do przeczytania o moich najnowszych polecajkach. Dobre kino i książki. A także piękne miasto Cambridge! W tym miesiącu postanowiłam także podzielić się blogami, które zaczęłam niedawno czytać. :)

 

Filmy

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Jedna z lepszych komedii, jakie ostatnio widziałam. Opowiada o grupce przyjaciół, którzy spotykają się na wspólnej kolacji. W pewnym momencie, jedna osoba wpada na pomysł, żeby zagrać w grę. Ma ona polegać na tym, że wszyscy muszą wyciągnąć swoje telefony komórkowe na stół i ujawnić ich zawartość.

To znaczy, za każdym razem, gdy ktoś dostanie smsa musi go odczytać na głos. A wszystkie rozmowy telefoniczne muszą się odbyć tak, żeby wszyscy je słyszeli. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że w gronie tych znajomych, znajdowały się prawie same pary.

Zdziwilibyście się jak dużo może się dziać w czasie jednego wspólnego wieczoru. Jak dużo można dostać niezręcznych smsów i przeprowadzić rozmów.

 

Ostatnia rodzina

Ostatnia rodzina

Świetny film przedstawiający historię Beksińskich. Pokazuje ich niełatwą sytuację życiową. Choroby, próby samobójcze, śmierć. To wszystko dotyka tę rodzinę. I mimo ogromnego talentu, Zdzisława Beksińskiego, nie udaje mu się uniknąć wielu nieszczęść w swoim życiorysie.

Do tego filmu mam osobisty sentyment, dlatego że uwielbiam twórczość Beksińskiego. Natomiast nie interesowałam się wcześniej jego przeszłością. Po obejrzeniu „Ostatniej rodziny” nie tylko zamierzam jeszcze dokładniej obejrzeć jego obrazy, ale także przeczytać biografię Beksińskiego!

 

American honey

American honey

Historia o amerykańskiej nastolatce Star, która nie ma łatwego życia. Żyje w biedzie i musi sama zajmować się dwójką młodszego rodzeństwa. Pewnego dnia, Star poznaje grupkę młodych ludzi, którzy proponują jej wyjazd do Kansas, dzięki któremu może zacząć zarabiać swoje pieniądze.

Dziewczyna postanawia spakować swój cały dorobek do plecaka i wyruszyć w podróż z nieznajomymi. Okazuje się, że wszyscy jeżdżą z jednego miejsca do drugiego i zarabiają na sprzedawaniu gazet jako akwizytorzy.

Film opowiada o amerykańskiej młodzieży, która chciała wyrwać się ze swojego dotychczasowego życia. Zachwyca przede wszystkim obrazem i soundtrackiem. Historia sama w sobie 2 na 10.

 

Książki

Narratologia Paweł Tkaczyk

Idealna książka dla wszystkich, którzy chcą się nauczyć opowiadać. Sprzedawać swoje produkty. Reklamować się. Występować przed publicznością. I wiele innych.

Narratologia jest napisana bardzo przystępnym językiem. Zawiera dużo przykładów, na których można się wzorować i dzięki którym w łatwy sposób można zrozumieć o co chodzi autorowi. Jest to naprawdę duża (może nie gruba, ale za to bardzo porządna) dawka wiedzy!

 

Taka karma czy głupie serce Laura Norton

Taka karma czy głupie serce

Bardzo lekka opowieść, o mojej imienniczce, Sarze. Bohaterka wbrew temu jaki kierunek studiów kończyła, postanawia zostać plumassiere i zająć się ozdabianiem ubrań i akcesoriów piórami. Niestety ten zawód pozwala jej ledwo wiązać koniec z końcem, Sara nie ma zbyt wielu klientów i nie wie też jak ich przyciągnąć.

Na dodatek, zwala jej się na głowę jej ojciec, który nie zamierza dłużej mieszkać ze zdradzającą go żoną oraz młodsza siostra, której narzeczonym okazuje się być chłopak, w którym Sara podkochiwała się w młodości.

Dużo rozrywki i ogromna dawka śmiechu – to jest coś czego na pewno możesz się spodziewać po tej książce.

 

Blogi

Tekstualna

Blog Moniki nie tylko wygląda uroczo i tak jakby hm… domowo, ale również jej teksty świetnie się czyta. Najbardziej poruszył mnie ten i ten. Nie będę pisać Wam o czym są. Sami przeczytajcie.

 

Chillife

Ilona prowadzi blog o lifestyle’u dla leniwych, czyli tak trochę dla mnie. :D Ale przede wszystkim prowadzi go z… Londynu! Dlatego chętnie przeczytałam co ma o nim do powiedzenia w tym i tym poście.

 

Miejsce

Cambridge

Piękne angielskie miasto. Nic dodać nic ująć. Zdjęcia wyrażą więcej niż tysiąc słów. :D

Cambridge - polecam lipiec 2017

Cambridge - polecam lipiec 2017

Cambridge - polecam lipiec 2017

Cambridge - polecam lipiec 2017

Cambridge - polecam lipiec 2017

Cambridge - polecam lipiec 2017

 

A co tam u Was się działo w lipcu?

 

Może Cię również zainteresować

5 komentarzy
 • Biegiem na film

  Ostatnia rodzina to film dla mnie jeden z lepszych filmów tego roku! Bardzo smutny i depresyjny, ale przy tym bardzo prawdziwy i nie udający niczego.

  31 lipca, 2017 at 3:42 pm Odpowiedz
 • Szufladopółka aka Targetowa

  Rozglądałam się ostatnio za dobrą komedią, więc na pewno skorzystam z Twojego polecenia. Co do pozostałych, w Cambrigde nie byłam, ale kocham Anglię, więc z pewnością ujęłoby mnie to miejsce, książki nie znam, ale mam wrażenie, że teraz wszędzie są flamingi ;) A Tekstualna? Cóż to klasyk wśród blogów. To nie są posty. To jest proza poetycka. Uwielbiam!
  /Pozdrawiam,
  Szufladopółka

  31 lipca, 2017 at 3:46 pm Odpowiedz
 • Magda Dąbek

  Zainteresowały mnie Twoje propozycje filmów! Na pewno skorzystam ?

  1 sierpnia, 2017 at 4:32 am Odpowiedz
 • Tekstualna

  Miłego dnia! <3

  1 sierpnia, 2017 at 9:56 am Odpowiedz

Skomentuj