Top
fajne-filmy-fajne-ksiazki

Polecam – marzec 2017

Dopiero co skończył się marzec, z tej okazji mam dla Was parę ciekawych i bardzo fajnych rzeczy, które polecam. Będzie dużo filmów i książek jak zawsze. Ale oprócz tego tym razem mam też świetne kino, które odkryłam przypadkiem. Zapraszam :)

 

Filmy

Lobster

lobster-film

Dawno nie widziałam tak dziwnej fabuły jaka jest w filmie Lobster. Świat, w którym ludzie aresztowani są za samotność. Za to, że nie mają żony, czy męża. Takie aresztowanie polega na przeniesieniu ich do hotelu, w którym mają kilkadziesiąt dni na znalezienie partnera. Kogoś kto też właśnie przebywa w tamtym miejscu. Ale to jeszcze nie wszystko! Najważniejsze jest to, żeby ta osoba do nich pasowała. Na przykład, mężczyzna i kobieta, którzy mają wadę wzroku, tacy którzy chorują na tę samą chorobę, itp. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że jeżeli nie znajdzie się takiego partnera to zostaje się zamienionym w zwierzę i wygnanym do lasu. Film jest naprawdę ciekawy i warty obejrzenia!

 

Siedmiu wspaniałych

siedmiu-wspaniałych-film

Do oglądania tego filmu podeszłam dosyć sceptycznie, bo nie jestem żadną fanką westernów. Dobra inaczej, po prostu ich nie lubię. Ale musiałam go obejrzeć, bo takie są reguły bycia w związku z różnymi gustami filmowymi. :D I przyznaję, że dzięki Siedmiu Wspaniałych zmieniłam zdanie! Naprawdę bardzo podobał mi się ten film! Historia opowiada o siedmiu rewolwerowcach, którzy za drobną opłatą ratują wioskę napadniętą przez złoczyńców. Niestety, nie dla wszystkich kończy się to happy endem.

Muszę tylko jeszcze wspomnieć, że jest to remake filmu Siedmiu Wspaniałych, z 1960 roku. Mój narzeczony mówi, że ten pierwszy był lepszy. ;)

 

Fantastyczne zwierzęta i jak je odnaleźć

fantastyczne-zwierzęta-harry-potter

Dla fanów Harrego Pottera jak najbardziej! Ale tym, co Harrego nie lubią aż tak bardzo, albo nigdy go nie widzieli (są tacy w ogóle?!) też może się spodobać ten film. Fantastyczne zwierzęta opowiada o chłopaku imieniem Newt Skamander, który trzyma w swojej walizce przeróżne magiczne zwierzęta. Takich, których w żadnej części Harrego jeszcze nie widzieliście! Newt przyjeżdża do Nowego Jorku, gdzie przypadkowo zamienia swoją walizkę z walizką Mugola… Co się dzieje dalej? Sami zobaczcie!

 

Książki

Tydzień w Korei Północnej. 1500 kilometrów po najdziwniejszym kraju świata

tydzień-w-korei-północnej

Do tej książki miałam kilka podejść, aż w końcu udało mi się ją skończyć. Jest to prawdziwy reportaż pisany z samej Korei Północnej. Dzięki temu możemy zobaczyć jak w tym kraju działa system kontroli i propagandy, jakie jest podejście do władcy, ówcześnie był nim Kim Ir Sen oraz jakie inne absurdy są w Korei Północnej na porządku dziennym.

Dlaczego mówię, że podejść do książki miałam kilka? Bo mimo zabawnych dialogów, cudownych i dokładnych opisów miejsc i widoków, mimo zaciekawienia kulturą Korei Północnej – tę książkę czytało mi się po prostu ciężko. Możliwe, że to właśnie przez te długie opisy. Ale o to właśnie chodzi w reportażu!

 

Moje serce i inne czarne dziury

moje-serce-i-inne-czarne-dziurny

Tę za to przeczytałam w dwa dni. Po prostu nie mogłam się od niej oderwać! Mogłabym powiedzieć, że to jest typowa powieść dla nastolatek, gdyby nie to co jest w niej głównym tematem. A mianowicie – depresja. Dziewczyna o imieniu Aysel chce popełnić samobójstwo, przez co trafia na stronę internetową, na której można znaleźć sobie do tego partnera. Dzięki temu poznaje innego nastolatka Romana. Razem planują jak i gdzie to zrobić. Jednak z biegiem czasu Aysel już nie jest tak bardzo pewna czy samobójstwo to dobry pomysł. Koniecznie przeczytajcie jak potoczą się losy tej dwójki i czy wszystko się dobrze skończy!

 

Miejsce

Kino Rio Cinema (w Londynie)

      

Do tego kina trafiłam przypadkiem, dlatego że akurat była promocja na bilety za funta. Byłam w nim na filmie Baba Jaga, o którym możecie przeczytać na moim fanpage’u. Kino Rio ma niesamowity klimat. Przypomina stare niezależne kina.

Ma tylko jedną małą salę, czego zupełnie się nie spodziewałam. A ponadto, ekran zasłonięty jest kurtyną przed odtworzeniem filmu. Jedyne co się w nim nie r
óżniło, od innych dużych kin to reklamy. Film zaczął się pół godziny później niż planowo, ze względu właśnie na wszystkie reklamy i trailery wcześniej. Czego oczywiście nie mam im za złe, bo za coś muszą żyć. :)

 

Konto na IG

Cloudlypins

cloudly-instagram

To przesłodkie konto odkryłam bardzo niedawno. I muszę przyznać, że bardzo różni się ono od typowych instagramowych kont. Przede wszystkim kolorystyka jest bardzo baśniowa! Wszystkie zdjęcia są w kolorach pastelowych. I na każdym są postacie, które znamy z naszych ulubionych bajek. To konto po prostu ocieka słodkością :)

 

A czy wy znaleźliście coś ciekawego w marcu? Dajcie koniecznie znać w komentarzu!