Top

7 filmów do obejrzenia tej jesieni

Kiedy za oknem szaro, buro i ponuro to idealny moment na to, żeby zapalić swoje ulubione świeczki zapachowe, zaparzyć sobie kubek gorącej herbaty i pod grubym kocem obejrzeć dobry film. Szczególnie taki, który dodatkowo nas nastroi na te najbliższe pochmurne jesienne dni. W związku z tym, przygotowałam listę siedmiu filmów, które trzeba obejrzeć tej jesieni.

 

Pokój

pokój-film

Nie pamiętam, który film zrobił na mnie tak dobre wrażenie jak Pokój. Mimo że minęło już sporo czasu odkąd pierwszy raz go obejrzałam, nadal chętnie do niego wracam myślami. Jest to piękna, ale jednocześnie smutna historia o miłości matki i syna, i stworzeniu namiastki normalności w trudnych warunkach, w jakich główna bohaterka musi wychowywać Jacka. Dla chłopca, pokój, w którym mieszka jest całym światem i nie wie, że za drzwiami pomieszczenia, w którym jest przetrzymywany istnieje coś więcej.

 

Już za Tobą tęsknię

Już za Tobą tęsknię - film

Opowieść o tym, że przyjaźń pokona wszelkie przeciwności losu. Nawet śmiertelną chorobę, na którą zapada jedna z bohaterek. Historia ukazuje losy dwóch bardzo bliskich dla siebie dorosłych kobiet, które są nierozłączne od wczesnego dzieciństwa. Ale nie to jest w tym filmie ważne. Najważniejsze są emocje, które wywołują liczne sceny – strach, smutek, ból, rozczarowanie, ale także miłość i szczęście. I właśnie ze względu na te emocje, ten film zdecydowanie bardziej przypadnie do gustu płci żeńskiej.

 

Obdarowani

Obdarowani - film

Frank od samego początku zajmuje się swoją niesamowicie utalentowaną siostrzenicą Mary, której matka popełniła samobójstwo. Ich więź jest silna i mimo trudnych warunków mieszkaniowych, dziewczynka jest szczęśliwa w miejscu, w którym przebywa na co dzień. Jednak po paru latach od urodzenia, małą Mary próbuje odebrać Frankowi jej babcia. Ta, chce zainwestować w talent dziewczynki i pchnąć ją ku nauce matematycznych kierunków tak jak to robiła jej córka i jednocześnie mama Mary. Od tej pory zaczyna się walka o prawo do opieki nad dziewczynką.

 

Zapach kobiety

Zapach kobiety - film

Główny bohater, Charlie, podejmuje się pracy nad niewidomym oficerem Frankiem, który za sprawą swojego trudnego charakteru, nie ułatwia chłopakowi zadania. Mężczyźni przez wiele czasu nie potrafią się dogadać, aż pewnego dnia Frank postanawia pojechać do Nowego Jorku i zabiera ze sobą Charliego. W trakcie wycieczki mężczyźni pokonują niechęć do siebie, a Charlie dostaje możliwość nauczyć się wiele na temat życia od Franka granego przez Ala Pacino. Szczególnie w końcowej scenie filmu.

 

Szczęściarz

Szczęściarz - film

Całkiem przyjemna opowieść o miłości dwojga ludzi, która zaczyna się historią o młodym żołnierzu znajdującym pewną fotografię, która uratuje mu życie. Zdjęcie przedstawia dziewczynę imieniem Beth, którą bohater postanawia odnaleźć i ją poznać. Aby tego dokonać, zatrudnia się do pomocy przy jej gospodarstwie. W końcu, po czasie jaki ze sobą spędzają, zaczyna rodzić się między nimi uczucie i wszystko zdaje się zakończyć happy endem, jednak były mąż Beth znajduje przy żołnierzu jej fotografię. To sprawia, że obydwoje zaczynają nabierać podejrzeń co do tego – za kogo podał się Logan.

 

Duma i uprzedzenie

Duma i uprzedzenie - film

To mogła być opowieść o pięknej i szczęśliwej miłości, ale jak to ktoś kiedyś powiedział on był zbyt dumny w tej relacji, ona zbyt uprzedzona. A może to było na odwrót? Losy tych dwóch osób – Elizabeth i Pana Darcy’ego – jest jedną z lepszych miłosnych historii. I to nie na szablonowy hollywoodzki, ale na piękny i bardzo romantyczny sposób. Spodoba się nawet tym, którzy nie przepadają za tego typu gatunkami filmowymi. Historia tej dwójki została oparta na podstawie powieści Jane Austen, którą mam nadzieję kiedyś przeczytać.

 

Stowarzyszenie umarłych poetów

stowarzyszenie umarłych poetów - film

Takiego nauczyciela jak Robin Williams w filmie Stowarzyszenie Umarłych Poetów chciałby mieć każdy. Takiego, któremu zależy na swoich uczniach i przede wszystkim, który jest nim z zamiłowania, a nie tylko dlatego że nie miał lepszego pomysłu na życie. Taki nauczyciel z pewnością wzbudzi w swoich uczniach zainteresowanie poezją i ideą carpe diem, bo właśnie na tym najbardziej mu zależy. Bardziej niż na przestrzeganiu zasad jakie panują na uczelni, na której wykłada. To sprawia, że nauczyciel potrafi przekonać do swoich poglądów nie tylko uczniów, ale także widza.

 

A Wy co oglądacie podczas jesiennych wieczorów?

 

Może Cię również zainteresować

2 komentarze
  • Pokularna

    Zapisuję sobie Stowarzyszenie umarłych poetów i Pokój. Myślę, że są bardzo w moim stylu i w moich gustach ;) Ostatnio oglądałam Obdarowanych i również gorąco polecam, a Duma i Uprzedzenie to klasyk, który kocham i chętnie do niego powracam.

    21 września, 2017 at 6:02 pm Odpowiedz

Skomentuj