Top

Blog Conference Poznań 2017- relacja

Dokładnie tydzień temu zakończyła się jedna z lepszych konferencji i jedyna, na której byłam. Blog Conference Poznań to wydarzenie dla wszystkich blogerów, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o blogosferze, zdobyć przydatną wiedzę i poznać nowych ludzi, którzy zajmują się tym samym co oni.

Tak samo ja, jak i mój narzeczony prowadzimy swoje blogi, dlatego oczywistym dla nas było, że na Blog Conference Poznań 2017 musimy się pojawić razem! Mimo tego, że do pokonania mieliśmy ponad 1374 kilometrów, w jednym jesteśmy zgodni – było warto.

 

Zaczynamy Blog Conference Poznań

Zupełnie nie wiedzieliśmy czego się spodziewać po tym wydarzeniu, bo jak już wspominałam, byliśmy na nim pierwszy raz w życiu. Nie wiedzieliśmy też do końca jak tam trafić, ale to już akurat wina naszej orientacji w terenie. Na szczęście zdążyliśmy na czas, zarejestrowaliśmy się i mogliśmy zaczynać naszą dwudniową przygodę.

Blog Conference Poznań

Na początku swoje wystąpienie miała Ola Budzyńska, czyli Pani Swojego Czasu. Mówiła o tym jak u niej wyglądały początki zarabiania na blogu. I dała wszystkim ogromnego kopa motywacyjnego do tego, żeby nie czekać na odpowiedni moment tylko zacząć działać już dzisiaj!

Blog Conference Poznań

Zaraz po niej, na scenie pojawiła się Katarzyna Czajka z bloga Zwierz Popkulturalny. Niestety, z jej prelekcji wyniosłam tylko tyle, że należy żyć, przy czym dla blogera oznacza to, iż należy prowadzić swojego bloga, w zgodzie ze swoim sumieniem.

 

Ta lepsza część

Miałam też okazję uczestniczyć na warsztatach Kasi Ogórek, która prowadzi bloga Twoje DIY. Dzięki temu mogłam dowiedzieć się jak ona to robi, że potrafi zrealizować swoje projekty bez czekania na to, aż ktoś pierwszy wyciągnie do niej pomocną dłoń. Po prostu sama bierze sprawy w swoje ręce!

Blog Conference Poznań     Blog Conference Poznań

I na koniec dnia wisienka na torcie! Natalia Sławek znana z bloga Jest Rudo.  Oczywiście, nie mogła mówić o niczym innym jak o fotografii. I moim zdaniem zrobiła to świetnie. Było dużo praktycznej wiedzy, która na pewno przyda się każdemu kto dopiero zaczyna swoją przygodę z fotografią.

 

MDCB, Janina i Prakreacja

Prelekcja Konrada i Typowej K była prowadzona w formie rozmowy na temat tego po co blogerom lajki. Dyskusja prowadzona była głównie o tym jak facebook tnie zasięgi i co zrobić (o ile w ogóle coś się da?), żeby tego uniknąć. Było też o tym jak to jest, że scrollując naszą tablicę na facebooku przy niektórych postach klikniemy „lubię to”, a przy niektórych nie. A wy jak myślicie od czego to zależy?

A po nich to już była totalna miazga. Na scenę weszła Janina! Najzabawniejsza i najbardziej elokwentna polska blogerka. Nie wiem czy ją znacie, ale jeśli nie to uwierzcie mi, dużo straciliście. Czytając jej bloga i słuchając jej wypowiedzi nie da się być poważnym człowiekiem. Na szczęście, na prelekcji obok śmieszków było też miejsce na dużą dawkę wiedzy na temat tego jak pisać opowiadania.

Blog Conference Poznań

Później było nieco bardziej poważnie, bo głos został udzielony Wojtkowi Wawrzakowi z bloga Prakreacja. Dzięki niemu mogliśmy się dowiedzieć więcej na temat praw autorskich, wykorzystania wizerunku i jak to wszystko wygląda z prawem cytatu. Dla tych, którzy nie wiedzą Wojtek jest blogerem-prawnikiem. Z tego też właśnie powodu jest jednym z moich ulubionych blogerów!

Po nim, odbył się bardzo ciekawy panel o marce obok bloga, w którym wypowiadali się Joanna Glogaza (Style Digger), Bartek Popiel (Liczy się wynik), Roman Zaczkiewicz (Szarmant) oraz Łukasz Smoliński (TasteAway). Każdy z nich mówił o tym jak wprowadził na rynek swój produkt i o tym jakie ma sposoby na zareklamowanie go. Było dużo cennych uwag dla przedsiębiorczych osób, które mają coś co chcą sprzedawać albo już to robią.

Blog Conference Poznań

 

Najlepsze na koniec

Ostatnimi prelegentami Blog Conference Poznań byli Tomek Tomczyk z bloga JasonHunt i Andrzej Tucholski. Tomek jako guru blogosfery mówił o tym, że wszyscy się mylą. Jego słowa mogą podsumować całą tę konferencję, a mianowicie, że nie ma jednego określonego sposobu na to, aby odnieść sukces. I osobiście bardzo się z tym zgadzam. Bo jakby był to każdy z nas mógłby go osiągnąć, czyż nie?

Andrzej Tucholski dopowiedział do tego, że należy sobie obrać jasny cel, do którego chce się dążyć. Ale trzeba pamiętać o tym, że droga do tego celu jest kręta, wyboista i niekoniecznie łatwa. W jego wypowiedzi zachwyciła mnie umiejętność mówienia. Nie stosował żadnych przerywników w stylu „yyy”, „eee”, co zaskoczyło wiele osób i dzięki temu przyjemnie się go słuchało.

Blog Conference Poznań

 

Mimo że z Londynu do Poznania przebyliśmy długą i nietanią drogę to uważam, że było warto. Nawet jeśli straciliśmy dużo czasu gubiąc się nie raz w Poznaniu i nawet jeśli bardzo mało spaliśmy przez cały pobyt tam. Na pewno podjęliśmy dobrą decyzję o wyjeździe na Blog Conference Poznań i już nie możemy się doczekać, żeby pojawić się tam za rok!

 

Czy są jakieś wydarzenia, na które też lubicie jeździć?

10 komentarzy
 • Kasia Sroka

  Kilka moich znajomych pojechało, a ja bardzo żałowałam, że nie mogłam się udać, co prawda bloguję dopiero od dwóch lat (i teraz założyłam nowego bloga), ale taka konferencja na pewno dałaby mi wiele wiedzy i motywacji. Na bank pojadę tam za rok!;)

  4 czerwca, 2017 at 3:54 pm Odpowiedz
  • Sara Korzeniec

   To na pewno! Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, poznać nowe narzędzia do pracy nad blogiem i usłyszeć jak to robią Ci „więksi” blogerzy. :)

   4 czerwca, 2017 at 4:45 pm Odpowiedz
 • Katarzyna

  Dobra relacja. Obstawiam że można dużo się nauczyć na takich spotkaniach

  4 czerwca, 2017 at 9:02 pm Odpowiedz
  • Sara Korzeniec

   Można :) Może za rok się na takim spotkamy? :D

   5 czerwca, 2017 at 9:31 am Odpowiedz
   • Katarzyna

    O była by okazja! :-)

    5 czerwca, 2017 at 10:15 am Odpowiedz
 • JaninaDaily

  JESTEM MIAZGĄ <3 Dziękuję pięknie, ale się uśmiechnęłam, czytając o sobie! Ja też dojeżdżam na konferencje z Dublina, ale uważam, że totalnie warto – po prelekcje, po spotkania, po emocje.

  5 czerwca, 2017 at 3:31 pm Odpowiedz
  • Sara Korzeniec

   Jak ten pies z profilowego czy może trochę inaczej? :D Totalnie się zgadzam!

   5 czerwca, 2017 at 4:00 pm Odpowiedz
 • Psycho Logika

  Jeśli się uczyć czegoś to od najlepszych. Albo przynajmniej lepszych od siebie. Oni jakoś musieli się przecież wybić i skoro jest okazja i chcą się tym podzielić to warto korzystać! :)

  6 czerwca, 2017 at 7:55 pm Odpowiedz
  • Sara Korzeniec

   Dokładnie! Chociaż na końcu i tak okazuje się, że musisz znaleźć swój sposób na to, aby znaleźć się w miejscu, w którym oni już są. :D

   8 czerwca, 2017 at 9:17 am Odpowiedz
 • Radek Salak

  Ciekawe, może kiedyś się wybiorę. Tym bardziej, że jak się czyta jakiś blog to można poznać człowieka osobiście, wówczas czytanie nie jest już takie samo a komentowanie tym bardziej.

  26 czerwca, 2017 at 2:35 pm Odpowiedz

Skomentuj