Top
Polecam - listopad 2017

Polecam – listopad 2017

Uwierzycie, że już za miesiąc będziemy świętować Nowy Rok 2018? Macie jakieś plany na ten dzień? My w tym roku, po raz pierwszy, spędzimy go w Londynie. Tak samo jak Wigilię. Może w końcu się dowiemy, czy nasz kot potrafi mówić. Chociaż w sumie to nie jestem pewna czy chcę wiedzieć. :D

Listopad był u mnie dosyć zabieganym miesiącem. Najpierw wylot do Polski, później uczelnia, praca i znowu uczelnia. I dopiero za 3 tygodnie zacznę swoją przerwę świąteczną. Mimo to, zawsze znajdzie się czas na dobry film i książkę.

Filmy

Before I fall

before i fall poprostusara

Samantha ma wszystko o czy marzy każda dziewczyna w jej wieku. Paczka zgranych przyjaciółek i przystojny chłopak sprawiają, że nastolatka wiedzie szczęśliwe życie. Aż do momentu, w którym budząc się pewnego dnia, Sam zauważa, że niczym się nie różni od poprzedniego. Budzi się dokładnie o tej samej godzinie, jej przyjaciółki zachowują się dokładnie tak samo i plan jej dnia również nie uległ żadnej zmianie. Samantha zaczyna, więc myśleć, że nie żyje…

 

Aż do kości

aż do kości poprostusara

Poruszająca historia młodej dziewczyny chorującej na – nie tak często spotykaną chorobę – anoreksję. Ellen po wieloletnich próbach wyleczenia jej z zaburzeń odżywiania, nadal nie przejawia żadnych symptomów, które świadczyłyby o poprawie stanu jej zdrowia. Z tego względu decyduje się na zmianę lekarza i zamknięcie w ośrodku. Dziewczyna poznaje tam osoby, które borykają się z takim samym problemem co ona. Nie wszystkim, niestety, udaje się z niego wyjść.

 

Lęk pierwotny

lęk pierwotny poprostusara

Najlepszy film jaki widziałam od dawna z równie wspaniałym zakończeniem! Grający prawnika, Richard Gere, podejmuje się niezwykle trudnej obrony młodego chłopaka. Aaron został oskarżony o zabójstwo arcybiskupa, który znalazł go mieszkającego na ulicy i zapewnił mu dach nad głową. Ksiądz mimo pozornie dobrego serca, miał jednak swoje mroczne tajemnice. Nowe fakty, które ujrzą światło dziennie sprawią, że sprawa nabierze zupełnie innego obrotu.

 

Książki

Chirurg Tess Gerritsen

Chirurg Tess Gerritsen

Polecam tę powieść szczególnie wszystkim fanom kryminałów. Jest to historia bostońskiego mordercy, który poluje na samotne kobiety z traumatycznymi przeżyciami. Chirurg działa zawsze w ten sam sposób, znajduje ofiarę, nachodzi ją w jej własnym domu i bestialsko okalecza, po czym pozwala jej się wykrwawić na śmierć. Detektywi mają nie lada wyzwanie próbują ustalić kto za tym wszystkim stoi. Tym bardziej, że dwa lata wcześniej miały już miejsce podobne zbrodnie. W tamtym wypadku, jednak, sprawca został zastrzelony.

 

Chłopak, który stracił głowę John Corey Whaley

chłopak który stracił głowę john corey whaley

Dosyć dziwna powieść o chłopcu, który chorując na nieuleczalnego raka, wziął udział w eksperymentalnej operacji. Dzięki niej, miał szansę na życie z tą samą głową, ale ciałem innego,zdrowego człowieka… Jednak rozwój medycyny nie pozwala jeszcze na przeprowadzenie owego zabiegu. Z tego powodu, Travis – a raczej jego głowa – zostaje zahibernowany na następne pięć lat. Po przebudzeniu się, chłopak musi zmierzyć się z codziennością, inną niż znał.

Wszyscy spotykamy na swojej drodze ludzi, którzy nadają naszemu życiu sens. Trzeba ich tylko przy sobie zatrzymać.

 

Youtube

Trening na bosaka

trening na bosaka youtube

Właśnie zamierzam zacząć moją przygodę z jogą i jako nie mam o niej zielonego pojęcia, poszperałam trochę w internecie w poszukiwaniu filmów instruktażowych. No a gdzie lepiej szukać jak nie na Youtube? I tak właśnie trafiłam na kanał Trening Na Bosaka, który absolutnie do mnie przemawia! Nie tylko, dlatego że, moim zdaniem, treningi są świetnie poprowadzone, ale także i filmy są nagrane w formie 21-dniowego challenge’u! Jeden film na jeden dzień. :D

 

Kosmetyk

Peeling do ust LUSH

lush peeling do ust o smaku gumy do żucia

Peeling do ust to mój jesienno-zimowy niezbędnik. Zawsze w tym okresie mam wysuszone usta, a ten kosmetyk naprawdę działa cuda! A do tego jest bardzo wydajny. Swój mam już od ponad roku, a opakowanie jest nadal do ponad połowy pełne. Wystarczy odrobinę nanieść na usta i voila. :D Do tego ten słodki smak różowej gumy do żucia Orbit sprawia, że naprawdę uwielbiam ten peeling!

 

Polećcie proszę jakąś świąteczną książkę! :D