Top
Polecam - wrzesień 2017

Polecam – wrzesień 2017

Wrzesień. Ostatni miesiąc moich wakacji. Próbowałam jak najwięcej skorzystać z tego słodkiego lenistwa i dlatego też obejrzałam duuuużo więcej filmów niż przeczytałam książek. Bo to jednak jest prostsza forma rozrywki. Nie musisz się za bardzo skupiać, uruchamiać swojej wyobraźni, po prostu włączasz i sobie leci. Mimo rekordowej ilości i tak wybrałam tylko te, które moim zdaniem warto obejrzeć. A od października znowu nadrobię czytanie.

 

Filmy

Zwyczajna dziewczyna

Zwyczajna dziewczyna film

Film z jednym z moich ulubionych aktorów, Samem Claflinem, oczywiście musiał się tu znaleźć. Zupełnie przypadkowo jednak na pierwszym miejscu. Jest to historia o zwyczajnej dziewczynie, która udowadnia, że jednak nie jest do końca zwyczajna. Kiedy podejmuje pracę przy produkcji filmu o ewakuacji Dunkierki okazuje się, że jedyne co należy do jej obowiązków to wymyślanie kobiecych dialogów. Jednak Catrin potrafi nie tylko to – jej lekkie pióro i niesamowite poczucie humoru pozwala jej na większe zaangażowanie się w scenariusz filmowy.

 

Wątpliwość

Wątpliwość film

Siostra Alojzyna prowadząca szkołę katolicką oskarża bezpodstawnie księdza o niestosowne kontakty z jednym z uczniów. Cień podejrzenia pada na księdza przez jego zbyt otwarte i nowoczesne zachowanie, którego siostra nie popiera. Ojciec Flynn bowiem zaprzyjaźnia się z ciemnoskórym uczniem, który nie czuje się w tej szkole najlepiej i ze względu na swoje pochodzenie nie ma żadnych znajomych. Nic więc dziwnego, że można mieć wątpliwości co do jego intencji.

 

Still Alice

Still alice film

Alice wykłada na Uniwersytecie Columbii, prowadzi spokojne i szczęśliwe życie u boku męża i trójki dorosłych dzieci. W pewnym momencie zaczyna dostrzegać, iż od jakiegoś czasu dolegają jej małe problemy z pamięcią. Postanawia udać się z nimi do lekarza, który stwierdza, że u Alice zaczął się rozwijać Alzheimer. Choroba, której nikt z nas nie chciałby doświadczyć. Zaczyna się od zapominania o drobnostkach, a kończy na tym, że nie rozpoznajesz swojej rodziny. Tak właśnie było w przypadku Alice, której choroba przewróciła życie o 180 stopni.

 

Była sobie dziewczyna

Była sobie dziewczyna film

Uczennica średniej szkoły, Jenny, pewnego dnia poznaje przystojnego mężczyznę starszego od niej o kilkanaście lat. David imponuje jej nie tylko swoim wiekiem, ale także możliwościami jakie otwiera przed Jenny. Zabiera ją do drogich restauracji, salonów towarzyskich i galerii sztuki. Zaczynają nawet wspólnie podróżować, co bardzo się podoba Jenny, która nigdy wcześniej nie wyjeżdżała poza granice swojego miasta. Jednak już w połowie filmu, widz może zacząć nabierać podejrzeń względem Davida. I z czasem jedyne o czym będzie myślał to czy ten związek przetrwa.

 

Książka

Bloger i social media 2017 Tomek Tomczyk

Bloger i social media 2017 Jason Hunt

Biblia dla blogerów, tak mówi się o tej książce. I nie mogę się nie zgodzić z tym hasłem. Tę książkę powinni przeczytać wszyscy, którzy myślą o blogowaniu. I powinnam ją przeczytać ja, jeszcze zanim założyłam bloga zamiast uczyć się metodą prób i błędów. Bloger i social media 2017 to najnowsza wersja poradnika, który podpowie Ci w wielu ważnych kwestiach zaczynając od technicznych rzeczy po te bardziej kreatywne. A przede wszystkim ta książka niesamowicie inspiruje i motywuje. Także do dzieła blogerze!

 

Blogi

Blogierka

Polecam za Krystynę, Stefana i poczucie humoru. I za to, że dzięki niej zaczęłam regularnie biegać. Ale przede wszystkim za to, że jej blog jest tak cholernie życiowy i prawdziwy. Prawdziwie życiowy. Nikt tak dobrze nie przedstawia polskiej rzeczywistości jak Aga robi to w swoich dialogach. :D

 

PKNDL

Czyli Piątkowy Kącik Nienawiści Dla Ludzkości. Sama nazwa powinna wystarczyć do tego, żebyście zerknęli na bloga Ani. Jeśli jednak to nie wystarczy to dodam, że Ania jest mistrzynią ciętego języka, sarkazmu i ironii. No a to jakby nie było lubią wszyscy inteligentni ludzie – a zakładam, że tu innych nie ma. :D

 

Polecicie jakąś dobrą książkę na jesienny wieczór?

 

3 komentarze
 • Ola Wlaźlak

  Chętnie obejrzę „Still Alice” może być świetny :)

  4 października, 2017 at 5:23 am Odpowiedz
 • Ania [PKNDL]

  Ooo, dziękuje za linka :D
  Moje blogowe ziomki trochę się śmieją, ale ja też dostałam kopa po książce Kominka!
  Blogiere czytam, reszta do nadrobienia ;)

  10 października, 2017 at 11:55 pm Odpowiedz

Skomentuj